Zdravotnictví

Antimikrobiální měď je nejúčinnější antimikrobiální dotekovou plochou

Proč antimikrobiální měď?

Přibližně čtyři miliony lidí ročně jsou v EU infikovány v souvislosti se zdravotní péčí, z nich přibližně 37 000 zemře.  Antimikrobiální měď zabíjí mikroby, kteří tyto infekce způsobují.

Infekce, spojené se zdravotní péčí (nozokomiální), způsobují značnou socioekonomickou zátěž lidem ze všech oblastí světa.  Ve Velké Británii je takto infikováno každoročně 300 000 lidí, což má za následek téměř 5 000 úmrtí. Kromě neměřitelných osobní nákladů odhaduje Úřad pro národní statistiky (ONS) přímé náklady na infekce, spojené se zdravotní péčí, na miliardu liber ročně.  Tyto infekce, jako jsou MRSA a C. difficile, jsou způsobeny mikroby, kterým se daří na předmětech, jichž se každodenně dotýkáme. Organismy, rezistentní vůči antibiotikům, se šíří ze zdravotnických zařízení do škol, domovů a hromadné dopravy.  Přes agresivní kampaně mytí rukou a pravidelné čištění je míra infekce stále nepřijatelně vysoká a je potřeba udělat mnohem více, aby se riziko infekce snížilo a zlepšila se bezpečnost pacientů.


Nyní je zde nová zbraň v boji proti mikrobům, kteří tyto smrtící infekce způsobují: antimikrobiální měď.

Antimikrobiální měď svým širokým spektrem účinnosti a rychlostí prokázala v laboratoři i v klinickém prostředí, že patogenní mikroby usmrcuje a významně a trvale tak bakterie redukuje.  Nedávné údaje z klinických studií ukazují, že dotekové plochy, vyrobené z antimikrobiální mědi, mohou snížit riziko nákazy pacientů nemocniční infekcí. Bylo prokázáno, že tyto antimikrobiální produkty mohou, jako součást současné architektury a designu nemocnic, zlepšit prevenci a redukci infekcí v nemocnicích.

Antimikrobiální měď je jediný materiál dotekových ploch, jehož údaje o účinnosti nezávisle ověřila registrace US Environmental Protection Agency (EPA) a potvrdila schopnost trvale likvidovat do dvou hodin po styku více než 99,9% bakterií*, které způsobují infekce, související se zdravotní péčí.

Vědecký výzkum prokázal, že antimikrobiální měď je nejúčinnější antimikrobiální dotekovou plochou a vyvolal celosvětovou kampaň, prosazující používání těchto materiálů pro boj s infekčními mikroby ve zdravotnických zařízeních, hromadné dopravě, vzdělávacích institucích apod.

Antimikrobiální měď je nejúčinnějším materiálem pro dotekové plochy díky třem hlavním schopnostem:

Trvale ničí mikroby

 •  antimikrobiální účinnost je vědecky ověřena jako mnohem vyšší než povlaky, obsahující stříbro
 • prokázaná schopnost trvale zabíjet mikroby, kteří způsobují infekce
 • jediná pevná antimikrobiální doteková plocha, schválená US Environmental Protection Agency (EPA)

Nikdy se neopotřebuje

 •  trvalá a průběžná antimikrobiální aktivita
 • zůstává účinná i po opakovaném mokrém i suchém otěru a opětovné kontaminaci
 • přírodní oxidace nezhoršuje účinnost

Bezpečné použití

 •  není škodlivá pro lidi ani pro životní prostředí
 • přirozeně antimikrobiální, bez přidání chemikálií
 • zcela recyklovatelná.

Speciální webové stránky

Hlavní zdroj nejnovějších vědeckých poznatků, aplikací po celém světě a dostupnosti produktů

Zrychleně: měď versus nerezová ocel

Krátká animace německého Kupferinstitutu demonstruje přirozenou antimikrobiální aktivitu mědi. Bakterie a viry při kontaktu s mědí a mnoha jejími slitinami rychle hynou, zatímco na neměděných površích mohou přežít a množit se.
Související zprávy
 • 25 | 02 Měď ničí dotykovou kontaminaci MRSA Nový výzkum University of Southampton ukazuje, že měď může zničit MRSA, šířenou dotykem kontaminovaných povrchů, což ji odlišuje od ostatních antimikrobiálních povrchů a vrhá nové světlo na to, jak její antimikrobiální vlastnosti fungují.
Související zdroje
 • Snížení rizika infekcí ve zdravotnických zařízeních Antimikrobiální role mědi na dotykových plochách - v současné době existují laboratorní a klinické důkazy, které podporují výměnu obvyklého dotykového zařízení a baterií v prostředí zdravotnických zařízení za vybavení s antimikrobiální mědí, díky které se sníží biologická zátěž a tím i riziko přenosu infekcí.
 • Měď je… Měď hraje velkou roli ve vývoji lidské civilizace. K modernímu životu je nepostradatelná, přivádí do našich domovů a měst elektrický proud a čistou vodu, přispívá k udržovatelnému vývoji. A kromě toho, je i nepostradatelná k životu.
Související akce
07 | 2018
PON ÚTE STŘ ČTV PÁT SOB NED
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5