Interiérový design

Měď nabízí návrhářům nepřeberné množství mechanických a estetických kvalit, které z ní na celá staletí udělaly základ designu a inovací.

interior design copper contoured relief closeup copperindesign.org

Nekonečné možnosti

 Měď je vynikajícím materiálem pro realizaci předmětů, protože nabízí nekonečné možnosti zpracování, a to buď v čistém stavu nebo jako slitiny, např. mosaz a bronz. Je vysoce poddajná, tažná a odolná; poskytuje atraktivní barevný vzhled se svou širokou paletou od červené, přes hnědou až po zelenou: se zlatou barvou jde o jedinečný barevný kov.

Její silná identita a tradice několika tisíciletí rozšiřují její estetický a technický potenciál, takže se architektům a moderním designérům líbí a vytváří z ní avantgardní díla.

 Navíc je měď přirozeně antibakteriální, 100% recyklovatelná a vysoce odolná, takže její využití zcela vyhovuje požadavkům na ekologii, klíčové otázky dnešní doby při volbě materiálů, šetrných k životnímu prostředí a zdraví.

 Stolní desky, dekorace, židle, rámy, lampy, kliky, nástěnné radiátory, záclony, podnosy, vodovodní baterie, ohřívače, hrnce a vybavení kuchyně...: její krása je využívána pro mnoho kusů výbavy domácností.

 

Soutěž Měď a náš domov

 Měď je v centru pozornosti návrhářů, dekoratérů a architektů: soutěže "Měď a náš domov" a výstavy "Život s mědí" jsou toho důkazem.  Dále je zde další užitečný nástroj pro seznámení se a docenění úlohy mědi v interiéru - internetové stránky www.copperindesign.org, vytvořené jako komplexní zdroj informací o materiálech, designérech, aplikacích a akcích, zaměřených na červený kov.

Speciální webové stránky

Globální komunita návrhářů, kteří si jako materiál zvolili měď
Související zprávy
  • 23 | 02 MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ COPPER AND THE HOME 2018 Copper and the Home (Měď a domov) je soutěžní bienále, založené v roce 2006, které je intelektuální výzvou pro mladé návrháře, architekty, inženýry a studenty z celého světa, aby prozkoumali a využili vlastností mědi, nezbytných pro moderní život, a znovu si představili, jak mohou pomocí tvůrčího designu zlepšit naše životy a každodenní práci.
Související zdroje
  • Měď je… Měď hraje velkou roli ve vývoji lidské civilizace. K modernímu životu je nepostradatelná, přivádí do našich domovů a měst elektrický proud a čistou vodu, přispívá k udržovatelnému vývoji. A kromě toho, je i nepostradatelná k životu.