Design a výroba

S mědí je velmi snadné pracovat a tvarovat ji do téměř jakýchkoli tvarů, což umožňuje nákladově efektivní použití v průmyslových aplikacích.

copper design wall art

Měď a její slitiny nabízejí designérům a výrobcům výjimečně široký sortiment vlastností.

Měď nabízí ze všech kovů nejlepší elektrickou vodivost (kromě stříbra, které by bylo pro běžné aplikace příliš drahé). Je také přirozeně antimikrobiální, což znamená, že rychle ničí choroboplodné zárodky, které se usazují na jejím povrchu.

Ve slitinách s jinými kovy může měď také poskytnout vynikající odolnost proti korozi na vzduchu i ve vodě, vynikající trvanlivost, poddajnost a širokou škálu barev, vyhovující nejrůznějším estetickým požadavkům.

Pro každého designéra je důležitým hlediskem při výběru materiálů recyklace; a všechny slitiny mědi jsou plně recyklovatelné, bez ztráty vlastností.

Nabízíme designérům pomoc při výběru optimální kombinace vlastností pro konkrétní aplikaci a také doporučení nejvhodnějších výrobních procesů.

Související zprávy
  • 27 | 07 Role mědi při přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku Měď hraje v dnešním přechodu k nízkouhlíkové ekonomice ústřední roli. Ve spolupráci s různými partnery – jako je iniciativa DecarbEurope – prosazuje Copper Alliance již více než deset let nákladově efektivní způsoby dekarbonizace Evropy. Naše členské společnosti jsou v popředí implementací uhlíkově nízkoemisních řešení. Jedna z nich, Aurubis, může přesvědčivě popsat, jak lze celému městskému obvodu v Německu poprvé dodávat průmyslové odpadní teplo.
  • 03 | 06 Od instalací rozvodů k domácím dekoracím: měděné trubky přicházejí! Chcete po dokončení vašich instalatérských prací přetvořit obyčejnou měděnou trubku ve stylový svícen nebo starobylý stolek? Přesně to provádí návrháři a kutilové všeho druhu a své tipy sdílí online. Poddajné a modulární měděné potrubí je pro tento dekorativní trend obzvláště vhodné. Pojďme se podívat na kreativitu některých výtvorů z "červeného kovu".
Související zdroje
  • Měď je… Měď hraje velkou roli ve vývoji lidské civilizace. K modernímu životu je nepostradatelná, přivádí do našich domovů a měst elektrický proud a čistou vodu, přispívá k udržovatelnému vývoji. A kromě toho, je i nepostradatelná k životu.
  • Zajímavosti o mědi V celé historii civilizace byla měď nevyhnutelná. Dávná touha lidstva rozšiřovat hranice poznání trvale zvětšovala možnosti použití mědi a jejích slitin. V současném světě je využívaná ve stavitelství, instalacích, při výrobě a dodávkách energie, při výrobě motorů a elektronického vybavení a ve všech formách dopravy.
  • Zaujímavosti o medi V celej histórii civilizácie bola meď nevyhnutná. Dávna túžba ľudstva rozširovať hranice poznania trvale zväčšovala možnosti použitia medi i jej zliatin. V súčasnom svete je využívaná v staviteľstve, inštaláciách, pri výrobe i dodávke energie, pri výrobe motorov a elektronického vybavenia a vo všetkých formách dopravy.