Architektura

Inspirace architektů udržitelnými příspěvky mědi pro trh pozemního stavitelství.

architecture concave building copper green facade

Budovy, pokryté mědí, lze obdivovat desítky, dokonce i stovky let.

Existuje mnoho příkladů historických budov, paláců a kostelů po celé Evropě, které svými zelenými měděnými střechami a okapy prokazují krásu a trvanlivost mědi.

Současná architektura také těží z mědi, protože dobře doplňuje běžně používané materiály, jako jsou cihly, dřevo, kámen a sklo, a lze ji použít pro budovy v tradičním i moderním stylu. Měď navíc splňuje důležité požadavky nejmodernějších návrhů budovy, které vyžadují recyklovatelné a udržitelné materiály. V současném legislativním rámci zaručuje výroba a použití měděných produktů obecně ochranu životního prostředí a občanů Evropy, kde je asi 45% poptávky po mědi naplňováno použitím recyklovaných zdrojů.

Měď je krásný materiál: žádný jiný kov, kromě zlata, nemá takovou barvu; když je vystavena prostředí, její lesklá červeň zhnědne a postupně přechází do své typické zelené patiny. Průmysl je nyní schopen dodat předem oxidované a předpatinované plechy architektům, kteří ocení dostupnost tvarů (pevné plechy a pásy, děrované, síťované a další) a jejich schopnost snadného tvarování.

Slitiny mědi vstoupily do moderní architektury během posledních několika dekád; pro stavby, zejména pro fasády, se díky k svému atraktivnímu vzhledu a dlouhé životnosti stále více využívají bronz, mosaz a měď-hliník.

Měď a její slitiny nabízí styl, trvanlivost (100 a více let), rozsah barev, tvarů a povrchů, vše v přírodním, 100% recyklovatelném materiálu.

Související zdroje
  • Věčná krása 10 dobrých důvodů, proč používat měď v architektuře
  • Měď je… Měď hraje velkou roli ve vývoji lidské civilizace. K modernímu životu je nepostradatelná, přivádí do našich domovů a měst elektrický proud a čistou vodu, přispívá k udržovatelnému vývoji. A kromě toho, je i nepostradatelná k životu.
  • Zajímavosti o mědi V celé historii civilizace byla měď nevyhnutelná. Dávná touha lidstva rozšiřovat hranice poznání trvale zvětšovala možnosti použití mědi a jejích slitin. V současném světě je využívaná ve stavitelství, instalacích, při výrobě a dodávkách energie, při výrobě motorů a elektronického vybavení a ve všech formách dopravy.
Související zprávy

Copper Architecture Forum

Objednejte si náš časopis Copper Architecture Forum zdarma, který vychází dvakrát za rok a uvádí novinky a články o inovativním využití mědi v architektuře.


Speciální webové stránky

Úlohu červeného kovu v moderní architektuře zdůrazňuje web Copper Concept, představující nejzajímavější a nejkrásnější budovy se střechami či obklady fasád z mědi nebo jejích slitin. Můžete ho navštívit, abyste načerpali inspiraci, viděli veškerý potenciál mědi a obdivovali dovednost architektů, kteří ji využívají.


Související akce
01 | 2018
PON ÚTE STŘ ČTV PÁT SOB NED
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4